Sık Sorulan Sorular

www.urunbank.com

Kargo Veriliş Süresi

Ürünlere kargoya verilme zamanları ürüne özel ürün sayfasında paylaşılmıştır.

Taşıma Ücretleri

Özel bir anlaşma olmadığı sürece ürünlerin nakliyesi alıcıya aittir. Ürün sevkiyatları kargo veya ambar ile yapılır. Sizin istediğiniz bir kargo firması veya ambar yok ise firmamızın anlaşmalı olduğu şirketlerce taşıma gerçekleşir.

Sipariş İzleme

Sipariş takipi için üye girişi yapmadan Sipariş takip sayfasını kullanabilir veya üye girişi yaparak sipariş işlemlerinizden takip edebilirsiniz.

Sipariş İşlemleri

Sipariş vermek için üye olmanıza gerek yoktur. Sepetinizdeki ürünü sipariş vermek için misafir olarak sipariş verebilir, Sipariş bilgilendirmesi e-posta adresinize gelecektir.

Siparişim nasıl teslim edilir?

Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir.
Bir siparişiniz size farklı paketler ve kargo firmaları ile teslim edilebilir. Örneğin tek bir siparişiniz, size 2 veya üzeri paketler halinde PTT veya UPS kargo ile gönderilebilir. Kargoya verilme işlemi ürünün büyüklüğüne veya özelliğine göre en hızlı paketlenen üründen başlanabilir
Siparişinizde yer alan paketlerden birinin PTT Kargo, diğerinin UPS Kargo ile gönderilme durumu; siparişinizin hazırlanma sürecinde sistem tarafından o an otomatik olarak belirlenmektedir.
Siparişlerinizin takibini, Siparişlerim sayfasından ayrı ayrı yapabilirsiniz

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizin durumunu “Siparişlerim” başlığı altında yer alan “Sipariş Detay “sayfasında görebilirsiniz.
“Siparişiniz hazırlanıyor” ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu ifade eder.
“Kargoya verildi” ifadesi siparişinizin firmamızdan kargo firmasına verildiğini ifade eder.
Siparişin kargoya verilmesinden sonraki süreci ise, kargo şirketinden takip edebilirsiniz.

Teslimatta neye dikkat etmeliyim?

Paketinizi teslim alırken koli üzerinde hasar görür iseniz teslim tutanağını uygun şekilde doldurarak paketi teslim almamanız, eğer paketinizde bir hasar yok ise aldıktan teslim aldıktan sonra açmanız ve kontrol etmeniz, herhangi bir yanlışlık, hasar veya eksiklik gördüğünüz takdirde bizimle irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Eksik ürün geldi, ne yapmalıyım?

Siparişiniz birden fazla kargo veya kargo paketi ile gönderimi yapılmış olabilir bu sebeple ilk olarak “Sipariş takibi” sayfasından kargo takibini yapabilirsiniz.
Siparişinizdeki bir küçük ürün diğer koli içerisine eklenmiş olabilir. Örneğin; siparişinizde yer alan bir mama önlüğü mama sandalyesi kolisinin içinde olup olmadığı kontrol edilmelidir.
Bu kontrol sonrasında eksik ürün var ise 24 saat içerisinde ‘Bize Ulaşın’ sayfamızdan sipariş numaranızı içeren ve durumu anlatan bir form gönderilmelidir.
Dilerseniz 0850 840 15 16 nolu telefondan 09:00-18:00 saatleri arasında çalışan Müşteri Destek Merkezi yetkilimizle görüşebilirsiniz.
• Eksik gönderi bildirimlerinizde tüm paketleme aşamaları hizmet anlayışımız gereği kamera kayıtları incelenmektedir.
• Müşteri Destek Merkezi yetkililerimiz gerekli inceleme ve kontrolü sağlayarak en kısa süre içerisinde sizlere yardımcı olacaktır.

Yanlış ürün geldi, ne yapmalıyım?

Yanlış gelen ürün barkodu ile birlikte değişim formunu doldurmanız ve form içindeki açıklama kısmında tüm detayları belirtmeniz yeterlidir.
Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra değişim yapılarak doğru ürünün adresinize gönderimi sağlanacaktır.

Hasarlı ürün geldi, ne yapmalıyım?

Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız.
Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz: Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir.
Ürün hasarı hakkında detaylı kontrol için dilerseniz 0850 840 15 16 nolu hattan Müşteri Destek Merkezi yetkilimizle görüşebilirsiniz.
Ürün değişimi için, değişim formunu doldurmanız ve form içindeki açıklama kısmında tüm detayları belirtmeniz yeterlidir.