standard-title Solar Sistem Çözümlerimiz Solar sistem hizmetlerimiz ürün satışı yanında müşavirlik , mühendislik ve taahhüt hizmetlerimiz yer almaktadır.

Solar Sistem Çözümlerimiz

Solar sistem hizmetlerimiz ürün satışı yanında müşavirlik , mühendislik ve taahhüt hizmetlerimiz yer almaktadır.

Solar sistemlerde ;

  • Termik solar sistemler

Termik güneş enerjisi sistemleri sıcak kullanım suyu , yerden ısıtmaya destek veya havuz suyu ısıtma amaçlı olarak kullanılır. Kullandığımız paneller seçici yüzeyli ve prizmatik camlıdır. Sistemlerimizin tamamı kapalı çevrimli olup solar sıvı ile çalışır. Sıcak su sistemlerimiz paket ve merkezi olmak üzere 2 modelleme ile planlanmaktadır.

  • Fotovoltaik solar sistemler olmak üzere 2 ayrı grupta hizmet vermekteyiz.

On grid şebekeye bağlı ve Off Grid şebekeden bağımsız sistemler ; On grid sistemlerde 10 Kwp.ye kadar sistemlerde hizmet vermekteyiz. Off grid çözümlerimiz daha geniş aralıktadır.

10 Kwp’ye Kadar On Grid Lisanssız Elektrik Santrali

çatı tipi solar santral

Çatı yasası dediğimiz evlere 10 Kwp’ye kadar güneş enerjisi santrali kurma yönetmeliği ile kendi elektriğini üretme ve mahsuplaşmanın yolu açılmıştır. Çatı yasası ile ana amaç kendi ihtiyacınız olan elektriği üretmektir bu nedenle bazı kısıtlamalar vardır . Bunlar kısaca şu şekildedir. Kurulacak elektrik santrali 10 kwp ve sözleşme gücünü aşamaz. Örneğin sizin faturanızda yazan bağlantı gücü 3 Kw ise maksimum kurulabilecek sistem 3 kw.dır. Ayrıca trafo gücünün % 50 ‘ si aşılamaz şartı vardır. Buda diğer evlerde aynı sistemi kurdurmak isterse bir süre sonra trafo gücünden dolayı kuruluma izin verilmeyecek demektir. Sistemde çift taraflı sayaç kullanılmaktadır.

 

Off Grid GES Santrali

Off Grid sistem tasarımı

Off Grid solar santraller elektriğin olmadığı dağ evleri gibi yerlere kurulur. Sistem solar panel , akü şarj cihazı ve aküden oluşur. Eğer 220 V isteniyorsa ayrıca inverter cihazı ile 220 V elektrik elde edilir. 

Solar Sulama Sistemleri

solar sulama sistemleri

 Solar sulama sistemleri ile tarla , bağ ve bahçenizin su ihtiyacını solar pompa ile sağlayabilirsiniz. Sistem tamamen şebekeden bağımsız olarak çalışır. 

 

  • Prysmian
  • sma
  • siemens
  • Schneider
  • Sharp
  • Lotrnts